Foto: se svolením Meta

WhatsApp přidává vlastní 3D avatary

Avataři jsou typickou součástí řady online služeb včetně Facebooku či Instagramu. Nyní se ve 3D nově objevují také ve službě WhatsApp. Společnost Meta oznámila, že je lze použít místo profilového obrázku nebo je poslat v podobě jedné z 36 vlastních samolepek. Podle tiskové zprávy společnosti Meta se funkce ode dneška [7. 12. 2022] rozšíří mezi uživatele na celém světě.

Novinka je již několik měsíců (od října) v betě testována uživateli, a to v systémech jak pro Android, tak pro iOS. V příštích týdnech by se měla nová funkce rozšířit, a měla by být dostupná pro všechny uživatele mobilních zařízení.

Avataři společnosti Meta nejsou jedinými virtuálními postavami, které jsou k dispozici na různých platformách a v aplikacích pro zasílání zpráv. Asi nejznámější jsou Bitmoji, 2D postavičky, které nyní vlastní společnost Snap. V aplikaci lze vytvářet také vlastní avatary v komiksové podobě a vkládat je do konverzací.

Své avatary mají však také společnosti Apple a Samsung, a to v podobě Memoji, respektive AR Emoji. Například AR Emoji umožňuje vytvořit animovanou verzi sebe sama, a to včetně pohybů těla či výrazu tváře.

Tato funkce však bude nakonec pravděpodobně nejvýznamnější pro společnost Meta, jelikož právě tyto virtuální postavy by měly jednou svého majitele reprezentovat v takzvaném metaverzu.

Zdroj: theverge.com