Foto: Pxfuel

WhatsApp umožní nastavit datum, kdy vyprší platnost skupinových chatů

Pokud jste někdy vytvořili skupinový chat v aplikaci WhatsApp nebo se k němu připojili například jen kvůli jedné události, ale zapomněli jste ho později smazat, pravděpodobně oceníte chystanou funkci. WhatsApp totiž v rámci nové beta verze pro iOS testuje novou funkci, která byla nazvána Expiring Groups. Právě díky této novince si uživatelé budou moci nastavit datum, kdy dojde k vypršení platnosti skupinových chatů.

Podle snímku obrazovky se možnost Expiring Groups objeví v nastavení skupiny a umožní vám vybrat si z několika možností, jako je den, týden nebo vlastní datum. Pokud byste navíc svoje rozhodnutí později změnili, budete mít možnost zrušit vypršení platnosti, díky čemuž zůstane daný chat zachován v nezměněné podobě. Jakékoli nastavené datum vypršení platnosti se zřejmě bude vztahovat pouze na vás, nikoli na ostatní účastníky – skupina tedy může existovat i nadále, jen bez vás. Navíc se zdá, že WhatsApp i po nastavení nesmaže skupinu jen tak, ale dopředu (pravděpodobně v den vypršení platnosti) vás o tom bude informovat.

Nová funkce by měla (podobně jako mizející zprávy) pomoci zvýšit přehlednost na účtu a ušetřit trochu místa v úložišti zařízení.

Zdroj: engadget.com