Windows 10 prý před koncem roku předeženou v rozšířenosti Windows 7

Podle analytické společnosti Statcounter budou před koncem roku Windows 10 nejrozšířenějším OS co do počtu PC, na nichž bude nainstalován. Předeženou tak i dnes stále oblíbené „sedmičky“.

V září byl nejnovější operační systém Microsoftu nainstalovaný na 39,3 % počítačů, zatímco Windows 7 si drží již dnes jen malý náskok – používá se na 43,99 % PC. Ve srovnání se srpnem získaly „desítky“ tržní podíl o 1,43 procentního bodu a jeho „soupeři“ podíl klesl o 1,11 procentního bodu. Pokud bude tento trend pokračovat, v prosinci by Windows 10 mohly dosáhnout podílu 42,16 % oproti 41,77 %, které bude držet nyní již druhý OS Windows 7. Pokud se prognóza vyplní, Windows 10 předeženou svého „konkurenta“ během necelých dvou a půl let od zahájení prodeje.

K většímu zájmu o Windows 10 jistě přispěje i na tento měsíc ohlášená velká aktualizace Fall Creators Update, která přinese mnoho nových funkcí (informovali jsme v novinkách v létě).

Podle jiné analytické společnosti Netmarketshare je však mezera mezi „desítkami“ a „sedmičkami“ podstatně větší. Windows 10 mají podle jejích statistik podíl 28,65 %, kdežto Windows 7 stále „bezpečný“ podíl 46,22 %. Tato společnost na rozdíl od výše zmíněné započítá do statistik všechny operační systémy (tedy i Linux a Mac), přestože je jejich tržní podíl ve srovnání s platformou Windows nevelký.

Očekávaná aktualizace bude k dispozici od 17. října.

 

Zdroj: techradar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.