Foto použito se svolením společnosti Microsoft

Windows 11 vyjdou 5. října

Spolčenost Microsoft konečně oznámila magické datum. Nový operační systém Windows 11, který se pravděpodobně stane standardem na mnoha domácích i kancelářských počítačích, vyjde 5. října. K dispozici bude ve formě bezplatného upgradu z operačního systému Windows 10 a také na nových zařízeních, která budou lidé kupovat.

Datum je však pouze orientační, vzhledem k omezené (i když nepochybně vysoké) kapacitě serverů společnosti Microsoft se bude upgrade objevovat postupně v různých regionech. Záležet bude také na kvalitě hardwaru – lepší počítače by se měly dostat k novému operačnímu systému dříve.

„V návaznosti na rozsáhlé poznatky z Windows 10 se chceme ujistit, že vám poskytujeme nejlepší možné zkušenosti,“ vysvětluje Aaron Woodman, generální ředitel Windows marketingu společnosti Microsoft. „Očekáváme, že do poloviny roku 2022 bude všem způsobilým zařízením nabízen bezplatný upgrade na Windows 11.“

U počítačů, pro které je nový operační systém relevantní, by se měla objevit automatická informace o dostupnosti aktualizace na vyšší operační systém. Microsoft také chystá vydání speciální aplikace PC Health Check, která ověří, že daný počítač je vhodný k zavedení nového operačního systému.

Některé funkce, jako například vylepšené propojení s telefony Android, nebudou při vydání nového OS k dispozici. Kontroverzi přinesly také informace, že některé starší počítače, na kterých budou Windows 11 nainstalovány, možná nebudou dostávat aktualizace, a to včetně bezpečnostních. Microsoft slíbil, že stávající operační systém Windows 10 bude mít plnou podporu do 14. října 2025.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.