Foto: Unsplash

Wyoming zvažuje vydat usnesení omezující prodej elektromobilů od roku 2035

Zatímco státy jako Kalifornie a New York směřují k zákazu prodeje nových automobilů se spalovacími motory, jeden americký stát chce jít opačným směrem. Zákonodárný sbor Wyomingu zvažuje vydat usnesení, které by vyzvalo k postupnému ukončení prodeje nových elektromobilů do roku 2035. V pátek představená společná rezoluce má podporu členů Sněmovny reprezentantů a Senátu Wyomingu.

V návrhu usnesení skupina zákonodárců vedená senátorem Jimem Andersonem uvádí, že „ceněný“ ropný a plynárenský průmysl ve Wyomingu vytvořil „nespočet“ pracovních míst a výrazně zvýšil příjmy do státní pokladny. Dodávají, že nedostatek dobíjecí infrastruktury na území Wyomingu by znemožnil „široké využívání elektromobilů“ a že by stát musel vybudovat „obrovské množství” nové infrastruktury.

Usnesení vyzývá obyvatele a podniky, aby dobrovolně omezili prodej a nákup elektromobilů s cílem jejich úplného vyřazení do roku 2035. To znamená, že i v případě přijetí by usnesení bylo spíše symbolické. Zdá se, že se zákonodárci z Wyomingu snaží o vyslání vzkazu zastáncům elektromobilů než o úplný zákaz těchto vozidel.

„Mám zájem na tom, aby navrhovaná řešení takzvané klimatické krize, která někteří lidé chtějí, byla skutečně praktická v reálném životě. Nelíbí se mi, když se nám jiné státy snaží vnutit technologii, která není připravena,“ řekl senátor Boner, jeden ze spolupředkladatelů návrhu zákona, deníku Cowboy State Daily.

Wyomingu by mohl příklon k elektromobilitě ekonomicky přitížit. Stát jen v roce 2021 vytěžil 85,43 milionu barelů ropy, čímž se stal osmým největším producentem ropy ve Spojených státech amerických.

Zdroj: www.engadget.com