Foto: Pixabay.com

X Corp žaluje Centrum pro boj s digitální nenávistí

Společnost X Corp (známá také jako Twitter) podala žalobu na organizaci The Center for Countering Digital Hate (Centrum pro boj s digitální nenávistí), informovala agentura Bloomberg. Jak vyplývá z dokumentů podaných u federálního soudu v San Francisku, tak X Corp tvrdí, že organizace ve svém výzkumu záměrně vybírala jen nenávistné příspěvky, a to s cílem vést zastrašovací kampaň s úmyslem odlákat inzerenty. X Corp požaduje blíže nespecifikované finanční odškodnění a zákaz přístupu CCDH ke svým datům.

CCDH v červnu zveřejnilo výzkumný článek, v němž tvrdí, že X Corp dovolovala zveřejnění rasistických a homofobních příspěvků, a to i po jejich nahlášení. X Corp odpověděla, že CCDH použilo špatnou metodiku a zkoumalo jen zlomek z 500 milionů příspěvků, které uživatelé na službě zveřejní každý den. X Corp dále tvrdí, že CCDH přijímá finanční prostředky od konkurence a zahraničních vlád.

V dopise, který byl zveřejněn dnes, se mluvčí CCDH proti obviněním společnosti Twitter ohradil. Upozornil, že centrum nikdy netvrdilo, že provádí komplexní studii, a doložil metodiku, která byla použita. Dále uvedl, že společnost X Corp neuvedla žádné konkrétní příklady, a dodal, že centrum nepřijímá finanční prostředky od jiných soukromých společností ani vlád cizích zemí. Dále uvedl, že se CCDH nenechá zastrašovat, bude pokračovat ve zveřejňování svého výzkumu a že žaloba s neopodstatněnými tvrzeními by se mohla ukázat jako riskantní.

“Veřejnost má právo vědět, zda převzetí společnosti Elonem Muskem vedlo k většímu množství nenávistných projevů na Twitteru,” uvedlo centrum již dříve na Twitteru. “Tím, že nám vyhrožuje, se Musk snaží skrýt pravdu o svých vlastních selháních. Platformy musí nést odpovědnost za šíření nenávisti a lží.”

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.