Foto: Twitter.com

X mění fungování tlačítka blokování

Elon Musk se netají tím, že není fanouškem blokování na platformě X.  X se nyní rozhodlo změnit fungování této funkce.

Platforma X se rozhodla upravit viditelnost odpovědí. Dříve mohl uživatel na X někoho zablokovat a přesto stále odpovídat na jeho příspěvky. A člověk, který byl zablokován, si tuto odpověď nemohl prohlédnout ani nevěděl, že osoba, která ji zablokovala, reaguje na jeho příspěvky. To se nyní změní, takže uživatelé budou moci nově vidět přímé odpovědi, i když je osoba, která příspěvek odeslala, zablokovala. V příspěvku společnost X uvedla, že tato změna je “součástí trvalého závazku sladit funkci blokování se zásadami veřejného prostoru (public town square).”

Příspěvek také naznačil, že se možná chystají další změny v blokování, které je jednou z nejpoužívanějších bezpečnostních funkcí platformy. “Naším cílem je umožnit uživatelům mít pod kontrolou svou zkušenost na platformě a zároveň zachovat veřejnou viditelnost příspěvků,” uvedla společnost. To se zdá být v souladu s předchozími komentáři Elona Muska, který při několika příležitostech uvedl, že veřejně přístupná funkce “blokování” “nedává smysl” a že “blokování bude jako ‘funkce’ odstraněno, s výjimkou DM”.

Prozatím nejsou změny v blokování tak drastické. Ve skutečnosti je možná dokonce uvítají někteří uživatelé, kteří chtějí mít větší přehled o tom, co o nich lidé na platformě píší.

Zdroj: www.engadget.com