Foto: Unsplash

X údajně omezuje dosah příspěvků, které odkazují na New York Times

Podle webu Semafor na sociální síti X od konce července dramaticky poklesla angažovanost u veřejných příspěvků odkazujících na webové stránky New York Times. Zdá se, že jde o ojedinělý problém New York Times, protože jiné zpravodajské weby, jako CNN, Washington Post a BBC, podobný pokles angažovanosti nezaznamenaly. Zdá se tedy, že sociální síť X cílí přímo na New York Times. To není nikterak překvapivé, neboť majitel X Elon Musk v minulosti New York York Times ostře kritizoval.

Podle zprávy se dosah příspěvků odkazujících na New York Times na Facebooku a dalších platformách sociálních médií nezměnil. Kromě toho nedávné tweety bývalého prezidenta Baracka Obamy, které obsahovaly odkazy na New York Times, zaznamenaly menší zapojení ve srovnání s jeho ostatními tweety. Například když sdílel články o nákladech na zdravotní péči, dosáhly jeho příspěvky méně než na 800 000 uživatelů, přitom se jeho příspěvky většinou dostanou k minimálně 10 milionům uživatelů. Pro srovnání, odkaz na server Politico sdílený Obamou měl téměř 13 milionů zobrazení.

I když není jasné, co přesně způsobuje pokles dosahu uživatelů, nebylo by to poprvé, kdy by sociální síť X ovlivňovala, jaký obsah se uživatelům zobrazuje. V srpnu se ukázalo, že X upravuje odkazy na Mastodon, Bluesky, Threads, Substack a New York Times, aby se načítaly znatelně pomaleji.

Zdroj: www.engadget.com