Foto: Unsplash

X začíná odstraňovat nadpisy u příspěvků

Platforma X zavádí další změny, tentokrát se týkají zobrazování příspěvků. Ty mohou nyní vypadat zcela jinak, zejména pokud sledujete zpravodajství a mediální publikace. Platforma totiž začala z publikovaných odkazů odstraňovat nadpisy a tituly článků. O této změně přitom společnost informovala již v srpnu. Tehdy majitel Elon Musk uvedl, že nápad pochází přímo od něj a že výrazně zlepší estetiku platformy. Při prohlížení článků v systému iOS se zobrazuje pouze obrázek článku s překryvem jeho adresy URL, na webu se nicméně stále zobrazuje úryvek článku a zkrácená verze jeho titulku.

Inzerentům se údajně nový formát nelíbil, když jim byl předložen jeho návrh, ale změna se zjevně přesto prosazuje. Hlavním důvodem změny formátu je podle X zřejmě snaha o kompaktnější vzhled příspěvků tím, že se jich více vejde do časové osy, která se ukazuje na obrazovce. Kromě toho si Musk údajně myslí, že by změna mohla pomoci omezit případy clickbaitu, který bývá založen právě na titulcích článků obvykle s šokujícími a jinak výraznými sděleními.

Musk sice veřejně tvrdí, že hlavním důvodem změny formátu je estetika webu, není však žádným tajemstvím, že se snaží povzbudit více lidí k publikování dlouhých příspěvků přímo na X. Platforma pod jeho vedením rozšířila limit příspěvků pro předplatitele na 25 000 znaků a již dříve na Twitteru napsal, že novináři, kteří chtějí větší svobodu slova a vyšší příjem, by měli publikovat přímo na platformě. Nedávno se snažil podpořit novináře a zdůraznil, že všichni mohou snadno natáčet živá videa pomocí svého telefonu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.