Foto: se svolením Xbox

Xbox nahradí Live Gold službou Game Pass Core

Jedna z posledních stop rané éry Xboxu navždy zmizí. Společnost Microsoft uvedla, že 14. září 2023 po 21 letech nahradí Xbox Live Gold nová služba Xbox Game Pass Core. Novinka si zachová stejnou cenu předplatného, nicméně hráči přijdou o nabídku dvou her zdarma měsíčně, na kterou byli zvyklí v rámci programu Games with Gold, který bude také ukončen.

Místo toho se ale hráči mohou těšit na základní kolekci více než 25 her s novými přírůstky dvakrát až třikrát ročně. Většinu z nich tvoří hry jako Doom Eternal, Forza Horizon 4 a Halo 5, i když občas se objeví i projekt třetí strany, například Among Us a Human Fall Flat. Součástí předplatného zůstane online multiplayer na konzolích Xbox i členské nabídky a slevy.

Pokud již patříte mezi předplatitele služby Xbox Live Gold, jakmile bude Game Pass Core k dispozici, budete na něj automaticky převedeni. Služba Games with Gold končí 1. září. Pokud jste však členem Core nebo Ultimate, budete mít stále přístup ke všem hrám pro Xbox One, které jste získali. Také zakoupené hry pro Xbox 360 si můžete ponechat, i když vaše předplatné skončí.

Tato změna může být pro řadu hráčů zklamáním, zejména pokud preferovali časté rozšiřování katalogu Games with Gold. Game Pass Core sice přinese několik hitů, ale jde o poměrně nápadný způsob, jak hráče nasměrovat k předplatnému Ultimate s mnohem větším výběrem, hraním v cloudu a členstvím v EA Play. V tomto smyslu může být služba PlayStation Plus Essential (která nabízí každý měsíc bonusové hry) lákavější, tedy pokud jste otevřeni hardwaru od Sony.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.