Foto: se svolením Xbox

Xbox Series S je nyní k dispozici v nové barvě s 1TB úložištěm

Microsoft právě uvedl na trh novou verzi pouze digitální konzole Xbox řady S v nové barvě Carbon Black s dvojnásobným úložištěm, tedy 1 TB oproti standardním 512 GB, které se dodávají s ostatními modely. Stojí 8 499 korun, může se pochlubit stejným matným povrchem jako dražší Series X a dodává se s oficiálním bezdrátovým ovladačem Xbox. Novinka je dostupná už i v České republice.

Výhodou je dodatečný prostor na pevném disku. Series S nepřijímá fyzická média, takže pevný disk je jedinou možností. Předchozí verze nabízely maximálně 512 GB, což uživatelům mnohdy nestačilo (například nedávno vydané RPG Starfield od Bethesdy vyžaduje 130 GB). Za předpokladu průměrné velikosti kolem 100 GB by se na novou řadu S mělo vejít sedm až osm špičkových her a spousta menších nezávislých titulů.

Právě vydaný refresh Series S se může pochlubit také poměrně ekologickým designem, jelikož je mnoho komponent vyrobeno z recyklovaných pryskyřic (PCR). Navazuje tak na trend původně započatý již v roce 2021 u konzolí Series S.

Způsob pojmenování konzolí Xbox může být pro běžné spotřebitele poněkud matoucí. Jak se tedy liší Series S od Series X? Obě patří mezi konzole nové generace, ale Series S je výkonově slabší než Series X, navíc postrádá dedikovanou diskovou jednotku. Nicméně Series S je podstatně levnější. Na obou konzolích lze spustit moderní hry, ale Series S je určena pro nižší rozlišení 1080p nebo 1440p, zatímco Series X je určena i pro 4K.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.