Xbox testuje možnost streamování konzole Xbox do mobilních telefonů

Ačkoliv většina konzolových hráčů již vyhlíží nové generace svých oblíbených zařízení, zdá se, že ty staré ještě neřekli poslední slovo. Jak Sony tak Microsoft totiž během posledních měsíců představili pro PlayStation resp. Xbox nové funkce a na dalších pracují.

Poslední příspěvek k tomuto tématu přinesla společnost Microsoft, která chce po vzoru PlayStation umožnit majitelům Xboxu hrát jejich oblíbené hry na mobilním telefonu. Její program Console Streaming je v tuto chvíli otevřený pro testery z řad běžných hráčů. Ten umožňuje hrát na obrazovce mobilního telefonu hru, která reálně běží na konzoli Xbox.

Nejedná se tedy o stream v pravém slova smyslu (na němž však Microsoft také pracuje), ale o využití výkonu konzole, kterou má hráč doma a z mobilního telefonu se vytvoří defacto externí displej schopný přijímat a posílat do mateřské konzole pokyny z ovladače.

V současnosti je Console Streaming dostupný pro hráče, jež jsou členy Alpha a Alpha Skip-Ahead programů a umožňuje na displeji mobilních telefonů hrát jakékoliv hry, které mají hráči ve své konzoli, a to včetně her z Xbox Game Pass.

Mobilní telefon se ke konzoli připojuje prostřednictvím speciální aplikace, která je v současnosti dostupná pouze pro zařízení s operačním systémem Android, o plánech pro iOS se Microsoft zatím nezmiňuje. Kromě toho vyžaduje tato funkce otevřený NAT, šířku pásma alespoň 4,75 Mb / lépe však 9 Mb/s a latenci sítě 125 ms a méně.

Pokud bude testování úspěšné, mělo by se streamování do mobilních telefonů stát běžnou službou, v nabídce konzole Xbox.

Zdroj: news.xbox.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.