Foto: Pxfuel

Xbox zvyšuje ceny služby Game Pass

Xbox Game Pass letos zvyšuje ceny. Ode dnešního dne (tj. 10. července) bude všem novým předplatitelům účtována nová cena, zatímco stávajícím předplatitelům se ceny zvýší až od 12. září. Ceny služby Game Pass Ultimate se zvýší ze 17 na 20 dolarů měsíčně, zatímco roční předplatné Game Pass Core poskočí z 60 na 75 dolarů.

Microsoft však v září přidá levnější variantu Xbox Game Pass Standard. Tento plán nabízí přístup k titulům Game Pass, ale bez některých výhod balíčku Ultimate, jako je například vydání v první den a Xbox Cloud Gaming. Varianta Standard bude zahrnovat online multiplayer, některé slevy v obchodech a všechny ostatní funkce plánu Core. Stát bude 15 dolarů měsíčně.

Poslední změnou je začátek konce plánu Xbox Game Pass pro konzole. Tato možnost již nebude dostupná pro nové zákazníky, a pokud jej některý ze současných předplatitelů přestane automaticky obnovovat, bude muset zvolit jinou možnost.

Jedná se o poslední z řady špatných zpráv o službě Game Pass. V únoru jsme se od Microsoftu dozvěděli, že program má 34 milionů předplatitelů, což znamenalo pozoruhodné zpomalení růstu (za poslední dva roky přibylo pouze 9 milionů nových hráčů). Tento celkový počet zahrnuje i Core, což je rebrandovaný plán Xbox Live pro hraní online her s minimem dalších výhod, což znamená, že počet nových předplatitelů je ještě nižší.

Zdroj: engadget.com