Foto použito se souhlasem společnosti Xiaomi

Xiaomi 11 Lite 5G NE sází na lehkost a vzdušný design

Značka Xiaomi na poli mobilních telefonů čtvrtletí od čtvrtletí stále roste a daří se jí zaujmout stále širší spektrum zákazníků. Výhodou značky je i její široké rozkročení od levnějších přístrojů po vlajkové lodi. Z hlediska prodejů jsou pro mobilní výrobce klíčové především telefony vyšší střední třídy, které dobře vyvažují poměr ceny a výkonu. Nově představený Xiaomi 11 Lite 5G NE spadá právě do této třídy.

Xiaomi sáhlo v případě této novinky na osvědčený recept – původní model Xiaomi 11 Lite 5G měl při svém vydání na jaře úspěch. Písmenka NE na konci jeho jména pak naznačují, že se jej autoři rozhodli inovovat prostřednictvím čipu Qualcomm Snapdragon 778 5G. Ten by měl zlepšit především konektivitu telefonu.

Slovíčko Lite neodkazuje jen k odlehčení po stránce výbavy, ale u tohoto telefonu také k jeho konstrukci. Telefon je totiž velmi tenký – 6,8 milimetru a lehký – 158 gramů. Na první pohled tak působí jako hračka nebo maketa, avšak jedná se o naprosto plnohodnotný telefon. Design je vedený směrem k matné úpravě. Povrch telefonu tak nepřitahuje otisky prstů a nečistoty a zároveň působí velmi elegantně.

Na českém trhu je model k dispozici ve třech variantách – 6 GB + 128 GB, 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB. První z nich stojí 9 499 Kč, další potom 10 999 Kč a 11 999 Kč. Do 24. 10. je možné tyto telefony zakoupit se slevou 1 000 Kč a Xiaomi k nim navíc dává zdarma fitness náramek Mi Smart Band 6.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.