Foto: se svolením Xiaomi

Xiaomi 12 Ultra se dočkáme v květnu, nejdřív bude dostupný na čínském trhu

Na konci minulého roku jsme se dočkali představení nejnovější řady Xiaomi 12, která zahrnovala dva modely – základní Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro. V té době byly smartphony omezeny pouze na čínský trh, nicméně od 15. března se objevily i na globálním trhu. Poslední model řady ale dosud chyběl – nejvyšší model Xiaomi 12 Ultra by však měl být představen již poměrně brzy, konkrétně v květnu.

Tato informace pochází od tipaře Mukula Sharmy (stufflistings). Je ale velmi pravděpodobné, že (podobně jako u prvních dvou modelů) bude květnový termín platit pouze pro čínský trh. Což tedy znamená, že zbytek světa se Xiaomi 12 Ultra dočká o něco později.

Přesné datum, kdy Xiaomi svoji novinku oficiálně představí, ale prozatím není známo. Nicméně dobrou zprávou je už jen to, že se tyto informace začaly pomalu objevovat, což samozřejmě naznačuje, že se jej pravděpodobně brzy dočkáme.

A co už o Xiaomi 12 Ultra víme? Předchozí informace naznačují, že nový telefon bude vybaven QHD+ OLED displejem s až 120Hz obnovovací frekvencí, baterií s kapacitou 4 900 mAh a zdá se, že by se mohl pochlubit také procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Kromě toho je podle úniků patrné, že novinka by měla nabídnout stejnou sestavu fotoaparátů, jakou najdeme u modelu 11 Ultra. Samozřejmě na potvrzení specifikací si budeme muset ještě počkat, podle dosavadních úniků a renderů se ale zdá, že Xiaomi 12 Ultra bude stát za to.

Zdroj: pocketnow.com