Xiaomi oznámilo, že jeho vlajková loď Mi Mix 3 bude dostupná ve verzi s 10 GB RAM a podporovat 5G

Xiaomi se po potvrzení, že jeho příští vlajková loď Xiaomi Mi Mix 3 bude představena 25. října, „vytáhlo“ po pár dnech s dalším zásadním oznámením. Novinka se prý bude prodávat ve verzi s 10 GB RAM a jako jedna z prvních bude kompatibilní s nastupující sítí 5G.

Xiaomi Mi Mix 3 tak bude prvním smartphonem na světě, který nabídne 10 GB paměti, všechny dnešní vlajkové lodě mají maximálně 8 GB. To samé lze vlastně prohlásit i o podpoře sítě 5G – technicky vzato je sice prvním telefonem ji podporující před dvěma měsíci vydaný Moto Z3, ten nicméně vyžaduje separátní modul 5G Moto Mod, který do prodeje vstoupí v lednu příštího roku.

Verze s 10 GB každopádně nebude k dispozici všude. V tuto chvíli není jasné, kde všude se „ve finále“ objeví, lze však předpokládat, že to bude minimálně v domovské Číně. Nabízet by se jinak měl ve verzi s 6 GB (a 64 či 128 GB ROM) a variantě 8 GB+128 GB a 8 GB+256 GB.

Jisté je to, že telefon se bude prvních pár týdnů prodávat právě na největším mobilním trhu světa, a až poté (v polovině listopadu) zamíří do zbytku světa. Měl by být dostupný ve třech barvách – černé, smaragdově zelené a safírově modré a stát v přepočtu od 496–645 dolarů.

 

Zdroj: phonearena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.