Foto: Xiaomi

Xiaomi představilo nové brýle pro rozšířenou realitu

Společnost Xiaomi představila koncept nových bezdrátových brýlí AR Glass Discovery Edition. Kompaktní náhlavní souprava AR využívá stejný procesor Snapdragon XR2 Gen 1, který se nachází v brýlích Quest Pro od společnosti Meta. Brýle váží pouze 126 gramů, protože Xiaomi vyrobilo hardware z hořčíkovo-titanové slitiny a dílů z uhlíkových vláken. Tělo brýlí také obsahuje na zakázku vyrobenou baterií s křemíkovo-kyslíkovou anodou, což podle Xiaomi také pomohlo zredukovat váhu zařízení.

Co se týče displejů, headset je vybaven dvojicí microOLED displejů připojených ke dvojici volně tvarovaných, světlovodných hranolů s takovou hustotou pixelů, že by vaše oči ani neměly rozlišit jednotlivé pixely. Společnost také uvádí, že displeje dokáží dosáhnout maximálního jasu 1 200 nitů. Brýle půjde spárovat s kompatibilním zařízením, jako je nový Xiaomi 13, a slibují dostatečně nízkou latenci. A společnost také tvrdí, že bude úzce spolupracovat s vývojáři, aby urychlila nástup rozšířené reality.

Uživatel brýlí bude moci použít obě své ruce k manipulaci s digitálním světem, a to díky pokročilému systému sledování rukou. V propagačním videu můžeme vidět, jak uživatel gesty rukou pohybuje virtuálními obrazovkami.

Brýle AR Glass Discovery Edition jsou také součástí plánů společnosti Qualcomm, která chce využít svou platformu Snapdragon Spaces k posílení výroby zařízení pro rozšířenou realitu. Bohužel ale zatím není známa cena ani dostupnost brýlí, protože se zatím jedná o pouhý koncept.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.