Foto: Xiaomi

Xiaomi představilo svůj první skládací mobilní telefon, poprvé používá tekutý objektiv

Včerejší představení telefonů Xiaomi bylo velmi efektní, avšak můžeme o něm tvrdit, že skončilo v poločasu. A nutno říci, že druhý poločas ten první ještě překonal, jeho hlavním hrdinou se stal telefon Mi Mix Fold.

Jak název zařízení naznačuje, jedná se o telefon s ohebným displejem první svého druhu z dílny Xiaomi. Pokud bychom jej měli po konstrukční stránce přirovnat k některému z předchozích ohebných telefonů, byl by to nepochybně Samsung Galaxy Fold, respektive jeho druhá verze. Mi Mix Fold totiž využívá technologii dvou displejů. První je na vnějším obalu telefonu a je k dispozici, když je telefon zavřený. Má úhlopříčku 6,52 palců, tvoří jej OLED panel s obnovovací frekvencí 90 Hz, podporou HDR10+ a rozlišením 2520 x 840. Po otevření telefonu se odhalí hlavní displej s úhlopříčkou 8,01 palce a rozlišením 2480 x 1860, který zůstává na obnovovací frekvenci 60 Hz, ani jemu ale nechybí podpora HDR10+. Systém je podle výrobce konstruován na milion otevření a zavření.

Výkon telefonu zajišťuje procesor Snapdragon 888 podporovaný 12 nebo 16 GB paměti RAM. Telefon je vybaven dvěma akumulátory s kapacitou 2 460 mAh a 2 560 mAh a podporuje 67W nabíjení. Z deseti procent na plnou kapacitu se telefon nabije za 37 minut.

Hlavní fotoaparát využívá možnosti 108Mpx čipu, který doplňují 13Mpx ultraširoký fotoaparát a 8Mpx teleobjektiv. Ten je navíc vybaven tzv. tekutou čočkou, která umožňuje nový typ zoomu, a dokáže tak zaostřit na vzdálenost 3 cm a přináší 3x optický zoom.

Na čínském trhu bude stát Mi Mix Fold v přepočtu 1 521 dolarů za verzi s 12 GB RAM a 1 674 dolarů za 16 GB verzi. Nejdražší verzi s 512 GB úložištěm a 16 GB RAM pak pořídíte za 1 977 dolarů. Kdy budou telefony dostupné mimo čínský trh, zatím není jasné.

Zdroj: tisková konference

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.