Zdroj: pickpik.com

Xiaomi předstihlo meziročně v prodejích Apple, těží z propadu Huawei

Rok 2020 vejde do historie nejen jako rok globální pandemie, ale také jako rok výrazných změn v mnoha odvětvích. A trhy s mobilními telefony nejsou v tomto případě žádnou výjimkou. Na žebříčku prodeje mobilních telefonů došlo ke změnám v čele globálních prodejů. Podle analýzy třetího čtvrtletí, kterou zpracovala agentura Gartner.

Podle jejích výsledků globální prodej telefonů klesl o 5,7 procent. Meziročním vítězem je pak společnost Xiaomi, jejíž prodeje vzrostly z 32,9 milionu prodaných telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2019 na 44,4 milionů o rok později. Čínský výrobce tak překonal Apple, jehož prodeje jsou meziročně vyrovnané.

V čele se pak drží společnost Samsung s 80 miliony prodaných kusů (meziroční nárůst o jeden milion osm set tisíc). Na druhém místě se s necelými dvaapadesáti miliony udržela společnost Huawei. Její prodeje ale meziročně výrazně klesly o čtrnáct milionů. Dá se předpokládat, že právě ze ztrát Huawei těží Xiaomi.

Agentura Gartner dodává, že celkově je trh s chytrými telefony v lepší formě než v uplynulých dvou čtvrtletích. Tržby sice klesly meziročně o 5,7 procent, avšak v prvním a druhém čtvrtletí klesly o téměř 20 procent. Za toto zlepšení může především uklidnění situace v Číně a na dalších asijských trzích.

Zajímavé bude srovnání ze čtvrtého čtvrtletí, které poznamená jednak předvánoční sezóna a také nástup nové generace telefonů iPhone.

Zdroj: gartner.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.