Foto: redakce

Xiaomi uvádí na trh telefony 11T pro milovníky videa

Společnost Xiaomi patří mezi nejrychleji rostoucí výrobce elektroniky na světě. A tento týden představila své nové produkty pro předvánoční trh. A je skutečně z čeho vybírat. Všemu ale vévodily chytré telefony.

Xiaomi 11T a 11T Pro – lákavá nabídka s nízkou cenou

V oblasti mobilních telefonů se značce Xiaomi v poslední době enormně daří. Díky ústupu konkurenční značky Huawei se dostaly její mobilní produkty do samotného čela prodejnosti a v posledních čtvrtletích jsou na bezpečném druhém místě, v Evropě dokonce značka překonává dlouhodobou jedničku Samsung. Značka přitom spoléhá na svoji mantru maximálně 5 procent marže.

A novinky v podobě dvojice modelů 11T a 11T Pro poskytují velmi zajímavý potenciál výbavy spojený s relativně dostupnou cenovkou. Jedná se o novou variantu vlajkových lodí, která v některých oblastech slevila ve výbavě, aby mohla nabídnout znatelně nižší cenu. Nutno dodat, že se konstruktérům Xiaomi podařilo slevit přesně tam, kde to bolí nejméně, a oba telefony si zachovávají punc exkluzivity.

Oba telefony mají oproti předchozím verzím vlajkových lodí Xiaomi nepatrně menší úhlopříčku displeje. Co je výrazně menší, je rozlišení AMOLED panelu, které kleslo na standardní hodnoty Full HD, tedy 2400, na 1080. Zároveň ale zůstala zachována vyšší obnovovací frekvence 120 Hz, která je podstatnější než rozlišení, které je vzhledem k velikosti displeje stále dobré. Z displeje také zmizela čtečka otisků prstů. Ta je nově umístěná v zapínacím tlačítku na boku telefonu.

Oba telefony se od sebe liší použitým procesorem. Model 11 T nabízí MT6893 Dimensity 1200 5G z dílny Mediateku, výkon varianty Pro potom stojí na osvědčené výkonnostní jedničce čipu Snapdragon 888 od Qualcommu. Oba telefony shodně pracují s 8GB pamětí RAM. Úložiště potom má kapacitu 128, respektive 256 GB.

Po stránce fotografické výbavy se vývojáři zaměřili především na milovníky videa, kterým nabízí několik velmi zajímavých funkcí, které umožňují vytvořit efekt zastavení okolí, magický zoom nebo přiblížení zdroje zvuku, podobně jako to dokáží směrové mikrofony.

Cena základní varianty telefonu je 12 999 Kč, o 1000 Kč více potom stojí varianta s dvojnásobným úložištěm. Model Xiaomi 11T Pro stojí 15 999 Kč. Pokud si navíc telefon koupíte 10. listopadu, získáte ve speciální akci šestiměsíční záruku, která garantuje jednu opravu nebo výměnu poškozeného displeje zdarma.

Xiaomi 11 Lite 5G NE – nový telefon?

Další novinka spadá také do kategorie mobilních telefonů a je jí Xiaomi 11 Lite 5G NE. Jedná se odlehčenou verzi vlajkové lodi, která je určená především pro mladší uživatele. Novinkou není telefon jako takový, ale písmenka NE v názvu. Ta odkazují k tomu, že na rozdíl od první verze je NE osazená pokročilejším čipem Qualcomm Snapdragon 778G. Telefon se díky své konstrukci pyšní titulem nejlehčího smartphonu na současném trhu.

Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

Velmi zajímavou novinkou je potom fitness náramek Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC. U něj je klíčová kombinace cenovky 1 399 Kč a možnosti využití čipů NFC k placení. Tento fitness náramek se tak stává nejdostupnějším zařízením svého druhu. Společnost Xiaomi má celosvětově dohodu se společností Master Card a vzhledem k tomu, že se během blízké doby náramek objeví i na našem trhu, bude možné platit bezdrátově i u nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.