Yandex představil svůj chytrý reproduktor

Ruský internetový gigant Yandex představil vlastní chytrý reproduktor Yandex Station. Jde o vůbec první ruský chytrý reproduktor a první hardwarový produkt společnosti.

Zařízení používá proprietární digitální asistentku Alici, která podle slov společnosti zvládá více než 4000 funkcí, jako např. kontrolu dopravní situace, objednání si pizzy nebo vyhledání letů. Asistentka byla zatím dostupná pouze na smartphonech a brzy se má objevit i v autech v rámci Yandexem provozované platformy propojených vozidel.

Hlavní specialitou reproduktoru je však video – zařízení disponuje výstupem HDMI, díky němuž je možné streamovat videa do televizoru, a to jak prostřednictvím služby Yandexu KinoPoisk, tak alternativ jako Ivi nebo Amediateka.

Kromě toho reproduktor slibuje nadprůměrnou kvalitu zvuku a chlubí se 30W wooferem a  dvěma 10W drivery. Zařízení umožňuje streamovat hudbu přes Bluetooth, takže uživatel není  odkázán na konkrétní hudebně streamovací služby.

Na rozdíl od chytrých reproduktorů od společností Amazon nebo Google je funkcionalita zařízení od Yandexu přizpůsobená místním potřebám, a tak není pravděpodobné, že se dostane za hranice. Bude se prodávat od léta za 9 990 rublů (v přepočtu kolem 3 500 Kč) a v ceně je zahrnuto prémiové předplatné k hudebním, streamovacím a přepravním službám společnosti.

 

Zdroj: theverge.com, endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.