Foto: se svolením Yelp

Yelp zavádí nové funkce s umělou inteligencí

Společnost Yelp právě vydala významnou aktualizaci aplikace s více než 20 novými funkcemi, kdy několik z nich je poháněno umělou inteligencí. Největší novinkou pro běžné uživatele je přidání shrnutí podniků automaticky psaných umělou inteligencí, které podle Yelpu pomůže lidem najít ideální restauraci nebo službu, která splňuje jejich potřeby.

K dispozici jsou také nové vizuální prvky pro domovskou stránku a přepracované vyhledávání, které podle společnosti rovněž pomůže uživatelům najít to nejlepší místo, kam se jít navečeřet. Tento domovský kanál zahrnuje umělou inteligenci, která uživatelům poskytuje relevantnější obsah, a kromě videí zveřejněných místními podniky zobrazuje také obrázky z okolních restaurací, které odpovídají předchozím dotazům uživatelů.

Funkce s umělou inteligencí budou i pro firemní uživatele. Aplikace nyní nabízí majitelům podniků „inteligentní rozpočty poháněné AI”, které umožňují optimalizovat výdaje na reklamu. Pro majitele podniků jsou k dispozici také nové datové přehledy, které poskytují „cenné informace o trhu a konkurenci”.

Nově dále nyní mohou uživatelé získávat oficiální ocenění za pravidelné recenzování určitých typů jídel. Jednu z těchto prestižních digitálních trofejí můžete získat, pokud během jednoho roku ohodnotíte tři restaurace, které nabízejí stejný typ kuchyně. Tato ocenění najdete v aplikaci v sekci Úspěchy.

Aktualizace je zatím dostupná pouze pro iOS, ale Yelp uvádí, že verze pro Android bude vydána v následujících měsících. Není to poprvé, co se služba ponořila do novinek s umělou inteligencí. Již v dubnu Yelp oznámil, že integruje umělou inteligenci a jazykové modely s cílem zlepšit vyhledávání.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.