Foto: Unsplash

YouTube bude od listopadu demonetizovat „nekvalitní“ videa pro děti

Společnost Google oznámila další změnu, která ovlivní budoucí tvorbu na platformě YouTube. Konkrétně se nové rozhodnutí dotkne tvůrců obsahu pro dětské uživatele. Od příštího měsíce (tedy od listopadu) plánuje společnost začít demonetizovat kanály, které se zaměřují na děti a mladé uživatele a jejichž obsah je nekvalitní.

Podle jakých kritérií bude společnost nekvalitní obsah hodnotit? YouTube v tomto ohledu není příliš konkrétní a mluví o tom, že výběr nekvalitního obsahu může zahrnovat videa, která působí příliš komerčně, či videa, která podporují nevhodné chování. Společnost upozornila, že může dojít k omezení zobrazování těchto videí či zobrazování bez reklam. Porušení nových pravidel přitom může vést až k vyřazení z partnerského programu YouTube.

Stávající krok je jen jedním z mnoha, které jsou součástí snahy Googlu udělat z YouTube a YouTube Kids vhodnější prostředí pro děti a dospívající. Již na začátku letošního roku tak například společnost oznámila nové nástroje umožňující rozšíření rodičovské kontroly pro děti a mladistvé. A nedávno zavedla také nová bezpečnostní opatření pro ochranu dětí i na dalších svých platformách.

„Naším primárním cílem je podporovat bezpečné a obohacující prostředí pro rodiny a zároveň odměňovat tvůrce, kteří vytvářejí kvalitní obsah pro děti a rodiny,“ uvedla společnost Google jako komentář k nejnovější změně pravidel. Nicméně změn, které by měly jít ruku v ruce spolu s novými zásadami, se dočkáme až po nějaké době. Odlišit „kvalitní“ a „nekvalitní“ obsah totiž není vůbec snadný úkol.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.