Zdroj: youtube.com

YouTube dál zpřísňuje pravidla, pomocí AI omezí dětem přístup k nevhodným videím

Již po několikáté v historii plánuje YouTube zapracovat na opatřeních týkajících se ochrany proti zobrazování nevhodného obsahu dětem. Dosud se speciální technologie strojového učení používala k označování nevhodného obsahu, do konce letošního roku ji však chce společnost využít i k tomu, aby automaticky přidávala věkové omezení u nevhodných a pro dětského diváka závadných videí.

Spolu s tímto opatřením plánuje největší internetová platforma pro sdílení videí zároveň dětem ztížit, aby nové omezení obcházeli. Věkem omezená videa lze totiž přehrávat i bez přihlášení k účtu, a to například tak, že je nezletilý divák vloží na jiný web, kde je lze přehrát. Nově by se však mělo stát to, že Google tohoto uživatele opětovně přesměruje na YouTube, kde se bude muset přihlásit. Společnost sice uvedla, že toto opatření „pomůže zajistit, že bez ohledu na to, kde bude video objeveno, bude viditelné pouze příslušnému publiku,“ avšak dětští uživatelé se stále budou moci přihlásit k účtu s nepravdivými údaji (podle něhož budou považováni za starší).

Podle vyjádření Googlu budou mít osoby, jež nahrávají videa, která budou algoritmem nově označena jako nevhodná pro dětské diváky, možnost se proti těmto rozhodnutím odvolat. Zároveň by však nové opatření nemělo mít nijak výrazný vliv na příjmy tvůrců tohoto obsahu.

Ačkoli YouTube po dlouhou dobu platil za velmi benevolentní platformu, která tolerovala různý obsah, dochází postupně ke zpřísňování pravidel. Zejména pak poté, co společnost v roce 2019 musela zaplatit pokutu 170 milionů dolarů za nelegální shromažďování dat dětí mladších 13 let. Aby podobným potížím do budoucna předešla, vznikla například platforma pro děti YouTube Kids.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.