Foto: Unsplash

YouTube Music nově nabídne podcasty

YouTube Music brzy do své nabídky zařadí také podcasty. Na samotném YouTube jsou umístěny videoverze mnoha podcastů, z nichž některé nasbíraly statisíce, nebo dokonce miliony zhlédnutí. Služba YouTube Music se prozatím do této kategorie nepouštěla. O změně tohoto přístupu (prozatím pouze v USA) ve čtvrtek na konferenci Hot Pod Summit promluvil vedoucí YouTube pro podcasty Kai Chuk.

„Již brzy začneme uživatelům v USA přinášet do služby YouTube Music podcasty jak ve zvukové, tak ve video podobě, čímž se podcasty stanou lépe dostupnými,“ řekl mluvčí YouTube a dodal, že novinka se brzy rozšíří i do dalších zemí.

Nástroje pro tvorbu podcastů se objeví ve Studiu YouTube. V průběhu tohoto roku také bude možné, aby tvůrci přidávali zvukové podcasty na YouTube prostřednictvím RSS kanálů. Playlisty s podcasty bude možné sdílet na youtube.com/podcasts, označovat je či zařazovat do aplikace YouTube Music.

Poslech podcastů na pozadí by měl být k dispozici zdarma. Pokud se však nepřihlásíte k odběru služby YouTube Music, musíte počítat s reklamami. Velmi pravděpodobně budou uživatelé moci také přepínat mezi video a audio verzí podcastu.

Alespoň prozatím se nezdá, že by YouTube plánoval jít ve šlépějích takových společností, jako jsou Spotify či Amazon, a nabízet exkluzivní a/nebo originální podcasty. Nicméně již současný dosah YouTube je tak obrovský, že lze očekávat úspěch i v této oblasti.

Zdroj: engadget.com