Foto: se svolením Google

YouTube Music se snaží napodobit TikTok a zavádí Samples

V posledních několika letech v podstatě každá významná platforma vytvořila vlastní verzi typického rolovacího kanálu vertikálních videí, který známe z TikToku. Nejnovějším přírůstkem je novinka na YouTube Music. Tato platforma nyní představila podobnou funkci s názvem Samples. YouTube o novince mluví jako o způsobu, jak jedním klepnutím rychle vyzkoušet a najít novou hudbu.

Ukázky se nacházejí na nové kartě v dolní části aplikace vedle domovského kanálu, knihovny a sekce Prozkoumat. Klepnutím na položku Samples (Ukázky) se automaticky spustí krátký vertikální videoklip skladby, o které si myslíte, že se vám může líbit. Aplikace samozřejmě vybírá skladby na základě vašeho profilu s důrazem na interprety, které máte rádi, a na jim podobné, které jste možná ještě neslyšeli.

Tyto klipy trvají jen 30 sekund, což by ale mělo stačit k tomu, abyste si mohli udělat představu o skladbě. Pokud s aktuálně přehrávanou skladbou nejste spokojeni, stačí přejet prstem nahoru a přeskočíte na jinou skladbu. YouTube se netají tím, že právě o objevování nové hudby jde primárně.

Samples nabízí řadu ovládacích prvků. Na libovolné ukázce můžete klepnutím na palec nahoru uložit skladbu do seznamu oblíbených skladeb, případně do libovolného seznamu skladeb, který jste si vytvořili. Pokud uslyšíte skladbu, kterou si chcete okamžitě přehrát celou, stačí klepnout na tlačítko Přehrát v rohu obrazovky.

Samozřejmostí je také tlačítko Shorts, které vás přesune do hlavní aplikace YouTube, kde budou zobrazeny další videa Shorts vytvořené s vybranou zvukovou stopou, mimo to nabídne přechod k vytvoření vlastního klipu s danou skladbou. A nechybí ani tlačítko Sdílet, s jehož pomocí získáte odkaz, který můžete vložit do řady dalších aplikací.

YouTube uvádí, že novinka se zavádí celosvětově pro uživatele Androidu i iOS. Nicméně podobně jako u většiny nových funkcí se k vám nemusí dostat okamžitě.

Zdroj: engadget.com