Zdroj: pxfuel.com

YouTube omezuje videa s tematikou poruch příjmu potravy

Ačkoli YouTube už delší dobu zakazuje videa, která přímo propagují poruchy příjmu potravy, nyní se rozhodl k dalšímu kroku – zpřísnil obsah, který může toto chování neúmyslně podporovat.

Pro začátek se zákaz vztahuje na videa, která obsahují chování, jež by sledující mohli napodobovat, nebo šikanující obsah zaměřený na tělesnou hmotnost. Společnost také omezí informační a umělecká videa týkající se poruch příjmu potravy (například pokud někdo diskutuje o svém uzdravení) pro uživatele starší 18 let. Přibude také větší množství panelů odkazujících na krizové linky a centra týkající se poruch příjmu potravy, kam se sledující mohou obrátit.

Všechny tyto novinky se již začínají objevovat, YouTube nicméně uvedl, že změny se budou ke sledujícím v různých zemích dostávat průběžně. Společnost je zavádí s odůvodněním, že různá videa mohou na sledující působit různými způsoby. Snaží se proto minimalizovat možnost, že by tvůrci pozitivních videí neúmyslně podporovali poruchy příjmu potravy u rizikových diváků.

Otázkou ale je, nakolik bude tato snaha účinná. V minulosti se totiž stalo, že YouTube nebyl zcela důsledný v prosazování svých zásad, a nakonec je musel zrušit (například omezení vulgárních výrazů ve zpeněžených videích), jelikož neúmyslně trestaly některé tvůrce. Například producenti herních a LGBTQ videí si stěžovali, že YouTube demonetizuje i videa, která nejsou škodlivá.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.