Foto: Unsplash

YouTube přidává do Shorts nové nástroje pro tvůrce, snaží se porazit TikTok

YouTube od svého spuštění zveřejnil několik nástrojů pro tvorbu krátkých videí, například ty, které uživatelům umožňují remixovat většinu videí a přidávat hlasové komentáře, a to ve snaze udělat z něj opravdového konkurenta TikToku. Nyní se tato platforma chystá svůj arzenál nástrojů pro tento typ tvorby ještě více rozšířit. Prvním přírůstkem je funkce Collab, která uživatelům umožní nahrávat krátká videa ve formátu rozdělené obrazovky s dalšími krátkými nebo běžnými klipy.

Jediné, co musí uživatelé udělat, aby vytvořili video Collab z vhodného krátkého videa nebo obsahu YouTube, je stisknout tlačítko Remix a poté zvolit nový formát. Collab se zavádí již nyní a v příštích týdnech by se měla nová funkce dostat k uživatelům na celém světě. Uživatelé iOS se dočkají dříve, ale uživatelé Androidu budou brzy následovat.

Platforma také přidává nástroj, který uživatelům umožní rychle využít stávající krátká videa a remixovat je. Stačí, když zájemce klepne na tlačítko Remix a v přehrávači Shorts vybere možnost Použít zvuk, díky čemuž dojde k automatickému oddělení zvukové stopy a efektů od právě zhlédnutého klipu. Uživatelé poté mohou zvukovou stopu použít ve svém vlastním příspěvku.

Kromě toho YouTube v příštích týdnech začne testovat nový nástroj pro rekompozici, který má zjednodušit přeměnu horizontálních videí na vertikální. Tento nástroj poskytne tvůrcům možnost upravit rozložení, zvětšení a ořez segmentu, který chtějí použít poté, co si vyberou video k remixu, a poskytne jim tak snadný způsob, jak znovu sdílet stará videa v novém formátu. Budou se také moci rozhodnout, zda pro rekomponované video použijí nový efekt rozdělené obrazovky.

Kromě těchto nových nástrojů pro tvůrce testuje YouTube také nové vertikální živé vysílání pro diváky, které je zaměřeno na mobilní zařízení. Uživatelé budou moci díky této novince zobrazit náhledy vertikálních živých videí v kanálu Shorts, a pokud jej klepnutím rozšíří, objeví se rolovací nabídka s dalšími videi.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.