YouTube rozšiřuje svoji podporu virtuální reality

Virtuální realita se rozvíjí čím dál více a díky relativně levným brýlím využívajících mobilní telefon se stává dostupnou pro stále větší množství lidí. To dokazuje i reakce největšího videoserveru světa, YouTube totiž oznámil, že rozšiřuje svoji podporu pro videa natáčená pro virtuální realitu, aby byla dostupná i na Samsung Gear VR, kromě toho přidává do těchto videí podporu online chatu, takže bude možné video s ostatními uživateli komentovat.

Pro sledování videí na YouTube by se měla na distribuční platformě Oculus Store objevit do konce tohoto týdne speciální aplikace. Doposud byl Youtube dostupný na platformách PlayStation VR, Oculus Rift nebo HTC Vive. Pro platformu Gear VR samostatná aplikace doposud chyběla, některá na YouTube VR videa bylo možné sledovat prostřednictvím klasického prohlížeče, který je přímo brýlích, tato možnost však nebyla spolehlivá a příliš pohodlná.

Další novou funkcí je Watch Together, která umožňuje pozvat přátele nebo cizí lidi ke sledování videa. Během toho je možné si o videu povídat a vzájemně se upozorňovat na některá zajímavá místa. Pro více lidí budou k dispozici i některé jednoduché aplikace, jako je řízení virtuálních aut.

YouTube také při příležitosti rozšiřování svých služeb vydá nová původní videa. Vyjde například zajímavá řada VR videí mapující životy zajímavých lidí po celém světě. Uživatelé tak budou moci zjistit, jak vypadá běžný den bojovnice za práva žen, olympijský medailista nebo špičkový podnikatel.

Zdroj:  youtube.googleblog.com