YouTube se distancuje od Logana Paula a ruší mu prémiové služby

Známý YouTuber Logan Paul, jehož kanál má 15 milionů odběratelů čelí už déle než týden kritice poté, co během natáčení série videí z Japonska zavítal na místo známé jako Les sebevrahů, kde ročně ukončí svůj život několik desítek lidí a na jedno tělo tam narazil. O nálezu těla včetně jeho záběrů udělal reportáž, kterou po té pověsil na svůj kanál.

Na základně kritiky bylo nejdříve staženo video samotné, které je podle mnoha uživatelů nemorální a cizí smrt zobrazuje jako senzaci. Paul se na svém kanálu za své chování omluvil. Kromě samotných fanoušků, kteří se odhlásili od sledování Paulova kanálu, se nyní se krtice připojuje i Google samotný a omezuje možnosti jeho youtubového účtu. Citelnou ztrátou pro Paula bude vyřazení z prémiového reklamního programu. Ten přiděluje ty nejprestižnější a zároveň také nejvýdělečnější reklamní spoty asi 5 procentům videí. V současnosti tak bude moci Paul vydělávat pouze na běžných reklamách, které nepřináší takový zisk.

Google také omezil Paulovi plánované projekty v redakčním systému YouTube Red. Paul také přišel o možnost podílet se na prvním chystaném YouToubovém filmu The Thinning: New World Order a neobjeví se ani v následující řadě komediálního seriálu Foursome.

Není to poprvé co největší světový videokanál postihl některou ze svých hvězd za nevhodné chování. V loňském roce byl podobně jako Paul potrestán youtuber PewDiePie, který vyprávěl rasistické a nacistické vtipy. Jeho případ loni vzbudil mezi komunitou protesty a většina youtuberových kolegů kritizovala YouTube, potažmo Google za omezování tvůrčí svobody a příliš tvrdá opatření. U Paula s reakcí však veřejnost plně souhlasí a objevili se názory, že provozovatel měl zareagovat rychleji.

Zdroj: .washingtonpost.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.