Foto: se svolením Google

YouTube se naplno zaměřil na umělou inteligenci, pomůže tvůrcům s vytvářením obsahu

Zdá se, že stále více obsahu na YouTube bude alespoň částečně vytvářeno pomocí generativní umělé inteligence. Společnost totiž ve čtvrtek na své výroční akci Made on YouTube oznámila několik nových nástrojů pro tvůrce poháněných umělou inteligencí. Mezi funkce, na které se můžeme těšit na konci tohoto nebo v průběhu příštího roku, patří pozadí fotografií a videí generovaná umělou inteligencí, návrhy témat videí či vyhledávání vhodné hudby.

Pomocí nové funkce nazvané Dream Screen bude možné vytvářet videa a fotografie generované umělou inteligencí, které budou tvůrci moci umístit na pozadí svých krátkých filmů na YouTube. Zpočátku bude možné zadávat příkazy pro generování pozadí, později by mělo být možné remixovat a upravovat svůj stávající obsah, a tvořit tak něco nového.

Nástroje AI také začnou pomáhat s tím, jaký obsah tvůrci vytvářejí. Nová funkce AI ve Studiu YouTube bude generovat nápady na témata a hlavní body potenciálních videí. Návrhy AI budou podle YouTube přizpůsobeny jednotlivým tvůrcům a budou vycházet z toho, co je u diváků trendy. Kromě toho bude systém hudebních doporučení pracovat s písemným popisem videa tvůrce a navrhovat mu zvuky k použití. Navíc YouTube oznámil funkci AI dabingu, která tvůrcům umožní dabovat jejich videa do jiných jazyků.

Množství nových produktů YouTube poháněných AI by mohlo znamenat změnu v tom, jak tvůrci plánují, vytvářejí a strukturují svůj obsah. Nové funkce využívající umělou inteligenci velmi pravděpodobně změní to, jaký druh obsahu budou tvůrci vytvářet a zároveň jej znásobí. Bude ale zapotřebí tento nový obsah nějak označit, aby sledující poznali, že byl generován pomocí umělé inteligence (což například již dělá TikTok).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.