Foto: Unsplash

YouTube se opět inspiroval TikTokem, bude upozorňovat na živá vysílání

YouTube přidává novou funkci, která uživatele upozorní na živé vysílání. Novou informaci sdělil na Twitteru produktový ředitel Neal Mohan. Živé vysílání bude nově označeno, a to pomocí kroužku s nápisem Live, který bude umístěn kolem profilového obrázku kanálu. Po klepnutí na něj přejdete přímo do živého vysílání. Nová funkce usnadní vyhledávání aktuálně vysílaného živého obsahu.

YouTube ale není prvním, kdo podobnou funkci zavádí. Již delší dobu se totiž používá v dalších aplikacích, mezi jinými i na TikToku. Ten ke zvýraznění živých vysílání používá pulsující kroužek u profilového obrázku. Podobně Instagram zobrazuje barevný prstenec kolem profilových obrázků živě vysílajících účtů.

Mohan na Twitteru uvedl: „Zaměřili jsme se na to, abychom uživatelům usnadnili vyhledávání živých přenosů na YouTube, a to tak, že zavádíme funkci Live Rings v mobilu! Tvůrci YouTubeCreators, kteří vysílají živě, budou mít nyní kolem avataru kanálu kroužek a kliknutím na avatar se dostanete přímo na živý přenos.“

Jde tedy o podobný mechanismus, který jsme viděli například u Stories, které původně vznikly jako funkce Snapchatu, ale jejich modifikace rychle převzaly v podstatě všechny konkurenční platformy. Není tak divu, že upozornění na živé vysílání se doslova nabízelo. Nicméně asi vůbec nejznámějším příkladem, čím se YouTube otevřeně inspiroval od TikToku, jsou Shorts, tedy krátká videa, kterými tvůrci lákají uživatele na svůj další obsah.

Zdroj: theverge.com