Foto: Unsplash

YouTube testuje přehrávání v rozlišení 1080p Premium

Někteří uživatelé služby YouTube si v posledních dnech všimli, že se v rozbalovací nabídce objevila nová možnost volby kvality videa. Kromě základní možnosti přehrávání v rozlišení 1080p se občas objevuje také 1080p Premium s poznámkou, že tato možnost nabízí zvýšený datový tok. Mluvčí společnosti sdělil, že web testuje novou kvalitu videa, která je v současné době k dispozici pouze malé skupině předplatitelů služby YouTube Premium. Popsal ji jako verzi s vylepšeným datovým tokem 1080p, která poskytuje více informací na pixel, což vede k vyšší kvalitě sledování.

Kvalita standardního rozlišení 1080p se nezmění (což může být pro řadu diváků zklamáním). Na základě několika komentářů na Redditu, kde se o této změně diskutuje, považují uživatelé standardní rozlišení 1080p na webu za nekvalitní. Vyšší datový tok, který se používá jako měřítko pro množství videodat přenesených za určitý časový úsek, by však mohl znamenat vylepšení obrazu bez nutnosti zvyšovat rozlišení. Jak poznamenává server XDA Developers, přechod na 4K by uživatelům sice umožnil přístup k lepším a ostřejším videím, ale museli by přenášet mnohem větší soubor.

Vylepšená možnost 1080p je však v tuto chvíli pouze testovací funkcí a YouTube ji možná nakonec vůbec nerozšíří pro všechny uživatele. Pokud se navíc dostane z experimentální fáze, budou k ní mít přístup jen diváci, kteří si platí službu YouTube Premium.

Zdroj: engadget.com