Foto: Unsplash

YouTube údajně rozšíří svoji nabídku také o online hry pro mobily i PC

Podle nové zprávy deníku Wall Street Journal se společnost Google zabývá online hrami jako novým možným zdrojem příjmů pro YouTube. Platforma pro sdílení videí údajně vyzvala zaměstnance k testování nového produktu nazvaného Playables, který uživatelům umožňuje přístup k online hrám přímo na YouTube. Na základě interního e-mailu, který deník viděl, by ani nezáleželo na tom, jaké zařízení uživatelé používají – hry jsou prý přístupné jak na mobilu, tak na počítači.

Uživatelé si budou moci zahrát na webových stránkách YouTube pomocí webového prohlížeče nebo v aplikaci, ať už na telefonu s Androidem nebo iOS. Zpráva sice naznačuje, že již v současné době je k dispozici několik her určených k testování, ale konkrétně zmiňuje pouze arkádovou hru Stack Bounce. YouTube přitom již nyní vydělává na živých přenosech streamovaných her, přímý přístup k hrám mu ale poskytne další způsob, jak získat příjmy z tohoto odvětví.

Zatímco společnosti Google se nepodařilo rozvinout svou zaniklou službu Stadia pro streamování her a nakonec ji zavřela, tento počin je něco úplně jiného. YouTube má totiž masivní publikum, které stránky pravidelně navštěvuje, takže získat uživatele pro nový produkt by neměl být problém.

Playables se možná bude více podobat hernímu produktu Netflixu, který svým platícím uživatelům poskytuje přístup ke hrám na mobilu. Také Netflix má v případě her velké ambice a údajně pracuje na rozšíření, které přesahuje mobilní zařízení, a to testováním televizních her, které využívají telefony jako herní ovladače.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.