Foto: Unsplash

YouTube uživatelům hrozí zablokováním, pokud budou nadále používat blokátory reklam

YouTube se snaží agresivněji bránit uživatelům v používání blokátorů reklam při sledování videí na své platformě. Jak uvádí server BleepingComputer, lidé na sociálních sítích (např. na Redditu) zveřejňují snímky obrazovky, na nichž je zobrazeno vyskakovací okno s upozorněním, že jejich přehrávač bude po třech videích zablokován.

Ve varování YouTube uvádí, že zablokuje možnost přehrávat videa na platformě, pokud uživatel nezakáže blokátor reklam. „Reklamy umožňují, aby YouTube zůstal zdarma pro miliardy uživatelů po celém světě,” stojí dále v oznámení. Pro obsah bez reklam doporučuje společnost uživatelům, aby si pořídili předplatné YouTube Premium, pak „mohou tvůrci stále dostávat peníze” za tvorbu obsahu. Před těmito varováními uživatelům, kteří měli spuštěné blokátory, vyskočilo pouze na YouTube okno, které jim připomnělo, že je jejich počínání v rozporu s podmínkami používání webu. Nakonec k těmto upozorněním přidal YouTube časovač, aby uživatelé věnovali čas jejich přečtení.

V současné době se tento nový „experimentální” přístup týká pouze malého počtu uživatelů, YouTube neuvedl, kolik lidí a regionů je součástí testu s novými výzvami k vypnutí blokátorů. Webová stránka, která vydělává většinu peněz z reklam, zaznamenala v posledních třech čtvrtletích pokles příjmů z reklamy, takže nebude překvapením, pokud se tento test rozšíří na uživatele po celém světě – v případě, že se ukáže jako účinný.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.