YouTube v březnu definitivně zruší původní webové rozhraní

V několika posledních letech zaznamenali uživatelé YouTube řadu vylepšení (např. tmavý režim, úpravy vzhledu a rozložení ovládacích prvků), nyní ale společnost Google oznámila, že v březnu 2020 definitivně zruší staré rozhraní YouTube pro notebooky a stolní počítače. Zdůvodňuje to tím, že ve starší verzi chybí mnoho nových funkcí a vylepšení, o něž jsou její uživatelé ochuzeni.

Práce na novém rozhraní přitom začala již v roce 2017. Od té doby společnost testovala vylepšení nového designu a uživatelský komfort celého konceptu. Až dosud přitom měli uživatelé na výběr: buď mohli dále používat původní uživatelské rozhraní, anebo si aktivovat novou verzi. Ti, kteří tak učinili, přitom mohli pomoci s jejím vylepšením díky zpětné vazbě s vývojáři.

Od března však všichni, kdo dávají přednost staršímu stylu, již nebudou mít na výběr a na novou verzi jednoduše budou muset přejít. Všem těmto uživatelům by se v brzké době mělo zobrazit automatické oznámení, které je vyzve k přepnutí do nové verze YouTube. Tato zpráva bude také obsahovat informaci o tom, zda je jejich aktuální prohlížeč kompatibilní s novým rozhraním YouTube. V případě, že prohlížeč nebude kompatibilní, uživatelé jej budou muset aktualizovat. Tuto změnu přitom Google doporučuje provést raději dříve, než později.

Pokud by aktualizace software z nějakého důvodu nebyla možná, pak takový uživatel ztrácí přístup k YouTube platformě. Google proto viditelně sází na to, že takových osob bude velmi málo.

Zdroje: engadget.com, 9to5google.com