Foto: Unsplash

YouTube vylepšil svůj nástroj, s jehož pomocí lze odstranit hudbu chráněnou autorskými právy

YouTube se snaží tvůrcům usnadnit odstraňování skladeb z jejich videí a řešit nároky na autorská práva. V novém videu (ke zhlédnutí na konci tohoto článku) společnost oznámila, že vydala vylepšený nástroj Vymazat skladbu, který umožňuje odstranit hudbu ze segmentů videa, aniž by se odstranil i jiný zvuk, například konverzace.

Když tvůrcům přijde upozornění na porušení autorských práv k hudbě, kterou použili ve svém videu, YouTube jim dá možnost daný segment vystřihnout nebo nahradit skladbu schválenou skladbou ze své zvukové knihovny. Tvůrci nebudou moci dané video zpeněžit, dokud požadavek nevyřeší. Webová stránka svůj nástroj Vymazat skladbu již nějakou dobu testuje, ale ve videu společnost uvádí, že není tak přesný, jak by si přála. Aby tento problém vyřešila, přepracovala nástroj tak, že nyní využívá algoritmus poháněný umělou inteligencí, který přesně detekuje a odstraňuje z videí hudbu chráněnou autorskými právy.

Přesto YouTube připouští, že nástroj nemusí fungovat vždy na sto procent. Pokud je zvlášť obtížné skladbu odstranit, například kvůli špatné kvalitě zvuku nebo přítomnosti jiných zvuků při přehrávání, mohou tvůrci použít jiné možnosti. Kromě toho, že budou moci vystřihnout určitý segment nebo skladbu nahradit, jim nový nástroj nabídne možnost tuto část ztlumit.

Vylepšený nástroj Vymazat skladbu bude na webu k dispozici v aplikaci YouTube Studio v následujících týdnech.

Zdroj: engadget.com