YouTube zavádí režim zoomu pro vyplnění displeje Pixelu 2 XL

Na trhu mobilních telefonů se objevuje stále větší množství přístrojů s poměrem obrazu 18:9. Na ty zatím nejsou současné mobilní aplikace a videa zpravidla přizpůsobené. Doposud se u mobilních telefonů prosazoval především poměr stran 16:9, kde delší strana telefonu je o něco kratší. U nových telefonů s poměrem 18:9 tak u videí nebo aplikací zůstával na displeji telefonu otravný rámeček navíc.

Výrobci řešili tuto situaci drobnou změnou operačního systému, aby nové telefony poskytly jejich majitelům co nejlepší vizuální zážitek. Ani Google není výjimkou a proto přidalt do svého nového smartphonu Pixel 2 XL nový režim pro videa YouTube. Ten umožňuje zazoomování videa tak, aby vyplnilo celou obrazovku. Funkci je možné aktivovat jednoduchým gestem roztažení prstů po displeji, jako když se přibližují fotky. Opačné gesto potom umožňuje vrátit video na telefonu opět do původního poměru stran.

Ostatní výrobci zavedli svá speciální řešení, která jim umožňují vyplnit větší displej videem. Tato funkce je zatím exkluzivně dostupná pouze na Pixel 2 XL, k jejímu použití je nutné mít nainstalovanou nejnovější verzi YouTube aplikace.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.