Foto: Unsplash

YouTube získává několik nových funkcí, které usnadní vyhledávání

Oblíbená platforma pro streamování videa YouTube chystá několik novinek, které usnadní vyhledávání a objevování nového obsahu. Mezi tyto změny patří zejména zobrazení tzv. kapitol. Konkrétně půjde o miniatury obrázku s textem, který bude v jednotlivých „kapitolách“ popisovat to, o co v daném videu půjde, a to i včetně odpovídajících časových úseků. Pokud uživatel klepne na některou z kapitol, ihned se dostane do části videa, které odpovídá danému tématu.

Uživatelé tak budou moci velmi jednoduše přejít ihned na část videa, která je zajímá, aniž by museli sledovat celé video nebo složitě vyhledávat požadovanou pasáž. Dosud mohl autor jednotlivé kapitoly videa rozepsat pouze přímo v popisku pod videem. Nově budou kapitoly součástí rozbalovací nabídky videí.

Další změnou je příchod zrychlených náhledů videí na mobilní zařízení. Tuto funkci mohou uživatelé znát již z desktopové verze. Jde o malý náhled obsahu videa, který se zobrazí přímo v seznamu nalezených stop. Uživatel tak bude moci snáze zjistit, zda vyhledané video odpovídá jeho požadavkům. Miniatura i popis u videa totiž ne vždy odpovídají realitě.

Dále YouTube vylepší automatické překlady – konkrétně zobrazí automaticky přeložené titulky, název i popisky, a to ve všech případech, kde bude chybět dostatek relevantních výsledků v mateřském jazyce uživatele. Společnost však uvádí, že ze začátku bude automaticky překládat pouze anglická videa, později by však měla být přidána i podpora pro ostatní jazyky.

Čtvrtá novinka je do určité míry experimentální. YouTube totiž bude doplňovat výsledky vyhledávání na své platformě o relevantní odkazy na webové stránky a další zdroje z vyhledávače Google. Tato funkce bude prozatím k dispozici pouze v Indii a Indonésii. A až na základě případné pozitivní zpětné vazby bude rozšířena i do dalších zemí.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.