Foto využito se svolením serveru YouTube

YouTube zvažuje stavbu vlastního koncertního centra

Období uplynulého roku a půl se nese ve znamení virtuálních událostí. Kvůli zdravotní krizi se musely ve virtuálním prostoru odehrávat i mnohé akce, které dříve vyžadovaly fyzickou přítomnost. Avšak nyní se zdá, že naopak některé virtuální prostory získají svoji fyzickou podobu. Server YouTube totiž možná v budoucnu získá svůj fyzický prostor, konkrétně tedy koncertní síň nedaleko Los Angeles.

YouTube Theater by měl být rozsáhlou třípodlažní budovou, která nabídne místa až pro 6 tisíc návštěvníků. Její využití by mělo být velmi různorodé, od tradičních koncertů až po e-sporotvé turnaje nebo prezentační akce konkrétních společností. Většina těchto akcí by pochopitelně měla být přenášena živě na YouTube.

Síň by se měla stát součástí rozsáhlejšího komplexu, který bude zahrnovat mimo jiné 3 tisíce bytů, sportovní stadion, hotel se 300 pokoji a také rozsáhlou nákupní galerii. Dokončení stavby YouTube Theater je plánováno na letošní léto. Její součástí bude i velká obrazovka na vnější fasádě, na které se budou moci ti, kteří se nedostali dovnitř, dívat na aktuální dění. Na obrazovce se také bude přehrávat videoobsah přímo z YouTube.

YouTube nebude první internetovou videoslužbou, která se pokusí uspět v reálném světě. Netflix například vlastní ikonické kino Paris v NewYorku. Na nové scéně by mimo jiné mohli mít prostor i populární osobnosti YouTube, a tak se diváci mohou těšit na komediální show, kurzy líčení nebo třeba historické přednášky.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.