Youtuber Austin Jones byl odsouzen k desetiletému vězení za loudění sexuálně explicitních videí od svých nezletilých fanynek

Soud odsoudil bývalého známého amerického youtubera Austina Jonese k desetiletému pobytu za mřížemi. Byl shledán vinným, že přiměl několik nezletilých dívek, aby pro něj natočily sexuálně laděná videa. Videi měly dokázat, že patří mezi jeho největší fanynky.

Jones začal svou kariéru jako hudebník a na YouTube se proslavil svými a capellovými covery populárních písní. V roce 2015 se objevily zprávy, že kontaktoval nezletilé dívky, aby mu poslaly twerkovací videa. Jones se v reakci na to v jednom ze svých příspěvků omluvil za „nevhodnou komunikaci“ s fanoušky, nicméně odmítl, že by součástí této komunikace bylo loudění videí sexuální povahy.

O dva roky později byl Jones nicméně zatčen za to, že měl vyžadovat sexuální videa od dvou nezletilých dívek. Přiznal, že používal Facebook a službu na posílání zpráv iMessage k chatování s dívkami a že je pobízel k natočení pornografických videí. Celkem měl takto v roce 2016 a 2017 zneužít šest dívek, z nichž nejmladší bylo 14 let.

K rozsudku se vyjádřil zástupce ministerstva vnitřní bezpečnosti James Gibbons, podle něhož „dnešní odsouzení Austina Jonese představuje zásadní krok směrem ke spravedlnosti pro mladé oběti, které zmanipuloval a zneužil“.

 

Zdroj: theverge.com, buzzfeednews.com