Youtuber Jirka Král vybral na charitu přes 733 tisíc korun. Hrál a streamoval přes 11 hodin

Jeden z našich nejsledovanějších a nejvlivnějších youtuberů Jirka Král vybral v rámci charitativního projektu 732 911 korun. Peníze půjdou na léčbu pacientů v Masarykově onkologickém ústavu v Brně.

Král touto akcí navázal na charitativní projekty v předchozích dvou letech – dohromady diváci tehdy přispěli částkou 735 tisíc korun a výtěžek byl věnován jako loni stejnému ústavu, resp. v roce 2015 chirurgickému dětskému oddělení brněnské nemocnice. Ve vysílání trvajícím 700 minut se letos objevily hvězdy československé streamovací scény a diváci tak mohli vidět např. Goga, Selassieho nebo Shopaholic Nicol, kteří si s Králem zahráli oblíbené tituly jako PUBG, GTA V nebo Minecraft.

Známý youtuber by chtěl podle vlastních slov posunout myšlenku ještě dál a udělat z charitativní akce tradici. Velkou radost mu prý udělaly příspěvky v komentářích, v nich se vyjadřovaly kromě jednotlivců i páry nebo celé rodiny. Dvakrát si Masarykův onkologický ústav vybral proto, že se tam dříve léčila jeho matka.

Bez zajímavosti není ani to, že loni daroval (kromě Krále) jeden přispěvatel částku téměř 37 tisíc Kč a že přenos v jeden moment sledovalo 24 600 diváků. Tento rok to bude s největší pravděpodobností ještě více.