Zdroj: Unsplash.com

YouTuber postavil unikátního robota schopného postavit obraz ze 100 000 kostiček domina během jednoho dne

Obrazy lze tvořit různým způsobem – například skládáním velkého množství kostiček domina. Výsledek může být efektní, avšak cesta k němu velmi náročná na čas i na trpělivost. Dílo složené ze 100 000 kostiček domina by tým sedmi lidí skládal týden, tedy v případě, že by nešťastně nedrkli do klíčové kostičky. Maker a YouTuber Mark Rober ale vytvořil speciálního robota, který je schopný úchvatnou tapiserii utkat z kostiček domina během jednoho dne.

Vlastně nejedná se o jednoho robota, ale o několik robotů, kteří spolu vzájemně spolupracují. Největší hvězdou je robot Dominator, který je schopný přesně umístit pole 300 dominových kostiček najednou. Jejich pole mu musí postavit jiný robot. Jeho přednost je taková, že dokáže položit dvě vrstvy stojících dominových kostiček na sebe.

Vývoj tohoto robota trval několik let a ve videu jím autor provází krok po kroku. Nejtěžší bylo podle nich vytvořit systém přesné navigace. Robot se pohybuje primárně díky přesné GPS, avšak její přesnost nestačila na finální položení kostiček. Zde musel do akce nastoupit systém kamer a speciálních značek. Tým překřtil vzniklou situaci na problém posledního centimetru.

Celé video pochopitelně končí zbořením celého obrazu. Ten skládá úctu sérii Super Mario a tak se o shození postará rozjetá želva v krunýři, kterou důvěrně zná každý, kdo nějaký díl Maria hrál. Během necelé minuty tak všech 100 000 dílků domina poslušně spadne a Mark Rober se může vydat vstříc dalšímu projektu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.