Foto: YouTube

YouTuber si vyrobil vlastní PS5, které má tloušťku pouhých 1.9 cm

Společnost Sony obvykle několik let po vydání svých konzolí vydává i jejich tenkou verzi. Nicméně u PlayStation 5 se tak ještě nestalo. Zatímco všichni čekáme na štíhlejší verzi PS5, YouTuber jménem Matthew Perks (kanál DIY Perks) si už slim verzi konzole sám sestrojil. Standardní PlayStation 5 rozebral a vyměnil některé z větších komponent. Vyměnil i poměrně objemný kryt konzole, a dospěl k zařízení, které má tloušťku pouhých 1,9 centimetru.

Překážkou pro vytvoření štíhlé verze konzole byl především napájecí zdroj a chladicí systém. Perks proto vytvořil vlastní systém vodního chlazení a umístil napájecí zdroj do dlouhého, tenkého externího pouzdra, které pak lze umístit například za televizor, kde nebude vidět. Během realizace projektu sice narazil na některé problémy, jejichž řešení bylo složitější, ale konzoli se mu nakonec podařilo zprovoznit. Jeho systém chlazení je dokonce účinnější než chlazení u standardní PlayStation 5.

Konečný výsledek je opravdu velmi působivý. Perks však své diváky upozornil, že se v žádném případě nejednalo o levný projekt. Jen měď, kterou na projekt použil, stála 240 dolarů (přibližně 5610 Kč).

Matthew Perks se proslavil tím, že vymýšlí různé zajímavými technickými projekty, které následně na svém YouTube kanálu realizuje.  Jak je ale vidět, Perksovy návrhy nejsou vždy praktické nebo jednoduše proveditelné.

Zdroj: www.engadget.com