Youtuber vytvořil unikátní myš, která nahradí celý počítač

Počítačová myš patří k periferiím, bez nichž si ovládání počítačů nedokážeme představit. Její vynález v roce 1963 patří mezi milníky jež psali historii výpočetní technologie. Od jejího vynálezu uběhla dlouhá doba a počítačová myš prodělala za tu dobu řadu změn, její idea však zůstává stejná.

Svým způsobem poctu počítačové myši složil YouTuber Electronic Grenade, který vymyslel a sestrojil svoji vlastní myš, která nejen že může řídit počítač, ale je také počítačem sama o sobě. Má v sobě dokonce zabudovaný malý monitor a klávesnici.

Základem konstrukce myši je model vytištěný na 3D tiskárně. Do těla myši se vejde minipočítač Raspberry Pi Zero W a také optický senzor, který autor vyndal z běžné myši. Rozdíl oproti běžné myši na první pohled prozrazuje malinkatý monitor tvořený 1,5palcovým OLED displejem. Naopak malinká klávesnice je skrytá v šuplíku v dolní části těla myši je patrná, pouze pokud ji uživatel vytáhne.

Počítač, který je součástí myši není příliš výkonný, přesto však umožňuje základní práci v linuxovém prostředí a ve videu, které v rámci prezentace svého nápadu Electronic Grenade natočil, dokonce hraje verzi hry Minecraft, určenou právě pro počítače Raspberry.

Autor videa přislíbil, že komunitě poskytne více videí, která odhalí více z konstrukce jeho unikátní myši, aby i další kutilové mohli zkusit jeho počin zopakovat. O praktičnosti myši s vlastním počítačem, která je větší než běžné kancelářské myši, můžeme diskutovat. To však nic nemění na tom, že se jedná o vtipný nápad, jež si jistě najde mnoho fanoušků.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.