Foto: Unsplash

Youtuberovi, který úmyslně havaroval se svým letadlem, odebral FAA leteckou licenci

Někteří jsou schopni pro popularitu na sociálních sítích téměř všeho. Zajímavým případem je zinscenovaný pád letadla. Jednomotorové letadlo Trevora Jacoba spadlo 21. listopadu minulého roku z oblohy. Na první pohled šlo o otřesný zážitek, který youtuber jen tak tak zachytil na video a nahrál na sociální sítě.

V lednu 2022 však začali incident vyšetřovat letečtí odborníci (což se děje běžně u většiny leteckých nehod) a ve čtvrtek 21. dubna Federální letecký úřad oficiálně obvinil Jacoba z toho, že celý nehodu naplánoval a úmyslně se zřítil se svým letadlem Taylorcraft z roku 1940, aby získal popularitu na internetu.

Jacob, bývalý olympijský snowboardista, tehdy tvrdil, že se jeho letadlo porouchalo, což ho přinutilo vystoupit a na padáku se dostat do bezpečí, zatímco letadlo se zřítilo do národního parku Los Padres v jižní Kalifornii. V dopise z 11. dubna mu však FAA sdělila, že své letadlo provozoval „neopatrným nebo lehkomyslným způsobem tak, že ohrozil život nebo majetek druhých“, což je porušení leteckých předpisů. FAA mu také s okamžitou platností odebral pilotní licenci.

Pro deník New York Times Jacob uvedl, že o dopise z 11. dubna neví, ale na radu svého právníka se k němu odmítl vyjádřit. Přestože FAA nemůže ve skutečnosti nikoho stíhat za porušování předpisů, pokud se Jacob nevzdá pilotní licence, velmi pravděpodobně ponese zodpovědnost za „další právní kroky“ a bude muset platit pokutu až do výše 1 644 dolarů denně.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.