Foto: se svolením Epic Games

Z reálného předmětu virtuální 3D objekt snadno a rychle? Epic Games představil mobilní aplikaci, která přesně tohle umí

Společnost Epic Games představila novou mobilní aplikaci, která umí proměnit fotografie ve 3D skeny. Společnost Capturing Reality, kterou Epic koupil v loňském roce, vytvořila fotogrammetrický software nazvaný RealityCapture. Ten dokáže rychle převést laserové skeny nebo obrázky na 3D skeny předmětů. S aplikací RealityScan chce společnost Epic poskytnout uživatelům přístup ke stejné technologii přímo v jejich telefonech.

Uživatelé tak budou moci skenovat objekty z reálného světa, které pak budou moci použít v nejrůznějších projektech. Jak skenování probíhá? Po přihlášení pomocí účtu Epic Games vás aplikace vyzve, abyste pořídili alespoň 20 fotografií předmětu (při pohybu kolem objektu můžete také podržet prst na tlačítku pro snímání).

Poté, co aplikace snímky zpracuje a s pomocí serverů RealityCapture z nich vytvoří 3D objekt, můžete skenování exportovat do Sketchfab, což je platforma pro sdílení 3D modelů, kterou Epic v roce 2021 koupil.

Takto získané 3D modely budou uživatelé moci prodat dalším tvůrcům nebo použít pro vlastní projekty týkající se virtuální nebo rozšířené reality. Aplikace může být užitečná zejména pro herní vývojáře, kteří potřebují určitý reálný předmět umístit do virtuálního prostředí. Shodou okolností společnost Epic právě otevřela přístup k Unreal Engine 5.

Prozatím Epic testuje beta verzi aplikace s omezeným počtem uživatelů iOS, na jaře by mělo dojít k rozšíření předběžného přístupu i na iPhone a v průběhu letošního roku i na Android.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.