Zdroj: YouTube.com

Z rozhovoru o OnePlus Nord jsme se dozvěděli další podrobnosti o designu i cenách jednotlivých komponent

Přestože se oficiálního odhalení nového smartphonu OnePlus Nord dočkáme již příští týden, v podstatě už nyní vše důležité známe. Důvodem je nejen řada úniků, ale také informace od samotné čínské společnosti, která je postupně sdílí jak na svém Instagramu, ale i v rámci rozhovorů.

Jedním z posledních byl také interview spoluzakladatele OnePlus, Carla Peie s youtuberem Marquesem Brownlee (známým též pod zkratkou MKBHD). V něm se Pei rozhodně nedržel zpět a v podstatě odhalil podrobnosti o designu a o některých komponentách nového telefonu.

Co se vzhledu týče, čerpá OnePlus Nord zcela okatě inspiraci z designu řady 8. Konkrétně jde o zakřivené hrany, vzhled fotoaparátu i modrou barvu. Pei navíc v rámci rozhovoru předvedl také několik prototypů, z nichž byl nakonec vybrán konečný vzhled. První z těchto prototypů přitom vypadá jako iPhone 12 a další dvoubarevný prototyp se podobná starším Pixelům. Pei také přiznal, že společnost se pro konečný design rozhodla pozdě, což způsobilo celkové zpoždění vydání.

Pei se však v rozhovoru dotkl především nízké ceny, která by měla být jedním z hlavních lákadel chystaného smartphonu. Přestože neprozradil, za kolik se bude prodávat, uvedl, kolik při výrobě stojí začlenění některých komponent. Například výrobní náklady na NFC vyjdou zhruba na 4 dolary (za kus), přestože to není mnoho (a OnePlus Nord NFC bude disponovat), například u OnePlus 2 se právě na této funkci výrobce snažil ušetřit.

Certifikace IP vyjde dráž, a to na 15 dolarů, skutečné náklady na IP jsou velmi nízké, ale certifikaci prodražuje testování (konkrétně zejména platy pracovníků, kteří testování provádějí). IP proto u nového telefonu nenajdeme, každopádně měl by vydržet kontakt s menším množstvím vody.

Telefon se bude moci pochlubit také AMOLED displejem, a to i přesto, že je dvakrát dražší než LCD. Náklady pochopitelně zvyšují také parametry displeje (zakřivení či vysoká obnovovací frekvence, přestože ceny 90 Hz panelů se postupně snižují). Co se týče baterie, nabídne standardní kapacitu 4 115 mAh.

Na těle nového telefonu ale nenajdeme klasický sluchátkový port, přestože tato komponenta nestojí mnoho, její přidání vyžaduje mnoho prostoru uvnitř telefonu. Kromě toho může jít i o nepřímý impuls k tomu, aby si zákazníci k OnePlus Nord zakoupili nejnovější bezdrátová sluchátka OnePlus Buds, která budou spolu s ním představena 21. července. Ty měl mimochodem Pei po celou dobu rozhovoru v uších. A jak je vidět, budou se vyrábět i v modré barvě tak, aby ladily s telefonem.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.