Z Tesly odejde viceprezident pro finanční správu

Společnost Tesla má další problém. Po té co minulý týden rezignoval její hlavní účetní Dave Morton, ohlásil včera svůj odchod ze společnosti i viceprezident, který má na starosti globální finanční správu společnosti Justin McAnear.

Do Tesly přišel v roce 2015 z finančního týmu společnosti Apple a svůj nynější odchod odůvodňuje lukrativnější pracovní nabídkou u jiné společnosti. Teslu podle svých slov stále miluje a kolegů si váží, ale příležitost, která se mu naskytla, chtěl využít. Posledním jeho pracovním den v Tesle bude 7. říjen.

Tesla zaměstnává desítky tisíc lidí a za dobu své patnáctileté existence přišla do jejího vyššího i nižšího managmentu řada lidí. V poslední době však Tesla čelí kritice především kvůli vysokým výrobním nákladům, neplnění dodávek a sporům o některé patenty. Image pohádkové společnosti, která vybaví celý svět elektrickými auty, utrpěla za poslední rok řadu šrámů.

Jak se zdá, tak se i přes ujišťování ředitele společnosti Elona Muska, který má status mezinárodní celebrity a technologického vizionáře, nedaří se společnosti efektivně s krizí bojovat. Jen od června opustilo Teslu třicet pracovníků z vedoucích pozic včetně vedoucích oddělení lidských zdrojů a viceprezidenta pro komunikaci.

Některé zprávy zevnitř společnosti Tesla hovoří o tom, že hlavní účetní Dave Morton rezignoval po té, co vedení společnosti v čele s Muskem odmítali vyslechnout jeho možné řešení na částečnou privatizaci společnosti, která by přinesla nové finanční zdroje a umožnila rozšířit výrobu.

Odchod McAneara není tak náhlý jako odchod Mortona, ale znamená, že finanční ředitel Tesly Deepak Ahuja bude alespoň dočasně muset zastupovat další funkci ve společnosti. To vše v době, kdy by Tesla měla co nejrychleji vyřešit současnou krizi.

Zdroj: bloomberg.com theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.