Foto: Unsplash

Začínají se objevovat první 240W USB-C kabely

Již v minulém roce jsme vás informovali o tom, že nová generace USB-C kabelů se bude moci pochlubit přenosem téměř dvojnásobného množství energie – konkrétně 240 W. Nyní se konečně začínají rýsovat konkrétní produkty a objevují se první USB-C kabely s výkonem až 240 W a přenosem dat rychlostí až 40 Gb/s. Tyto produkty pocházejí od nizozemského výrobce Club3D. Nicméně toto příslušenství prozatím není v prodeji (na webových stránkách výrobce ani u jiných prodejců).

I kdybyste si chtěli tuto novinku pořídit, prozatím je to zbytečné – neexistují totiž žádná zařízení, která by mohla 240W napájení pomocí USB-C využít. Bude proto zapotřebí počkat také na výrobce hardwaru, který tento parametr vezme v potaz.

Nejde ale o jedinou výhradu, kterou bychom měli mít na paměti. V září loňského roku USB Implementers Forum vydalo nové pokyny pro označování USB-C 2.1 a zdá se, že výrobci mohou libovolně kombinovat, jakých vlastností se zákazník od kabelu skutečně dočká.

Například Club3D má v nabídce metrový kabel, který se může pochlubit přenosem videa ve 8K s 60 FPS, datovou rychlostí 40 Gb/s a výkonem 240 W, na druhou stranu ale nabízí také dvoumetrový kabel s pouze poloviční datovou rychlostí. A existuje ještě třetí dvoumetrový kabel, který přenáší data pouze mizernou rychlostí 480 Mb/s. Produkty proto mohou spotřebitele zmást. Naštěstí to vypadá, že kabely budou zřetelně označeny, aby uživatelé přesně věděli, co od daného produktu mohou očekávat. Doufáme proto, že s jasnými označeními přijdou i další výrobci.

Zdroj: theverge.com